Francouzský herec a mim Benoit Turjman v Kolíně! | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Francouzský herec a mim Benoit Turjman v Kolíně!

Dnes jsme měli čest na radnici přivítat mezinárodní hvězdu pantomimy Benoît Turjmana. Byl nadšen, že mohl zavítat do prostor domu, kde se narodil a léta žil jeho velký vzor Jean Gaspard Deburau. Ve Francii mu říkají „nový mistr Bean“. Benoit Turjman sehraje na kolínském Karlově náměstí představení Soused dnes od čtvrt na deset večer a zítra jej zopakuje ve dvacet hodin.
03.09.2021 13:48
Počet zhlédnutí: 368
PDF E-mail Print


Benoît působí jako herec, mim, učitel, kaskadér, tanečník a pohybový trenér od roku 2004. Hrál v téměř 30 různých komediích od pantomimy přes cirkus až po kabaret a commedii dell'arte. Absolvoval Mezinárodní školu pantomimy Marcela Marceaua v Paříži.

 Hrál v oceňovaném francouzském filmu Isabelle Mergaultové You Are So Beautiful (César za nejlepší film), objevil se i ve filmu Alberta Dupontela „Adieu les cons / Bye Bye Morons“ (film získal 7 Césarů 2021) a zaskakoval za Rowana Atkinsona ve filmu Prázdniny pana Beana. Je držitelem několika prestižních ocenění, např. cena diváků na festivalu Comedy Festival Lyon, cena poroty festivalu Comedy Festivals Sélestat, St Raphaël nebo je vítězem SACD Fund for One Man Show…

Jako učitel pantomimy a komedie dell'arte vedl řadu kurzů (konzervatoře, festivaly a další). Vyučoval na l’Université Paris 8, učil na Académie Fratellini a spolupracoval s Centre Pompidou, Monumenta a s „Festival du Mot“ na jejich uměleckých vzdělávacích programech. V nedávné době vyučoval v Lyonu ve školách Arts En Scène, Myriade, v Théâtre des Asphodèles a také ve Formation ID (pro hiphopové tanečníky).

"Chci mluvit o tom, co nás trápí v každodenním životě.
O předmětech, které někdy usnadňují život, ale omezují sociální vztahy. O tom, co nás izoluje. O tom, co nás spojuje.
Chci o tom mluvit, chci se tím bavit a sdílet smích. Protože smích nás spojuje a posiluje tváří v tvář nepřízni osudu." takhle komentuje svá vystoupení...
 

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Mim_Benoit-26 Mim_Benoit-82 Mim_Benoit-66 Mim_Benoit-43 Mim_Benoit-70