Dny evropského dědictví v Kolíně a okolí (11.-19. září 2021) | mukolin.cz

Dny evropského dědictví v Kolíně a okolí (11.-19. září 2021)

Dny evropského dědictví ( European Heritage Days, dále EHD ) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.
06.09.2021 14:37
(Aktualizováno: 6.9.2021 14:37)

Město Kolín vás srdečně zve na Den otevřených dveří kolínské radnice (19. 9. od 10.00 do 12.00 hod) nebo na rozhlednu Vodárna (12. 9. a 18. 9.). Nenechte si ujít také Jeruzalém na Labi, soubor kolínských židovských památek. Zdarma můžete navštívit synagogu (12. 9. a 19. 9.) a oba židovské hřbitovy (19. 9.)

Největším lákadlem bude jistě Bartolomějské návrší, poklad v srdci Kolína (v sobotu 11. 9. za symbolické vstupné 1 Kč). Kromě samotného chrámu sv. Bartoloměje navštivte i barokní kostnici a zvonici s vystaveným chrámovým pokladem a vyhlídkou na centrum města. V bývalém bytě zvoníka je ke zhlédnutí také část putovní výstavy fotografií Josefa Čáslavy z Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko s názvem „KUKO známé i neznámé“. Zejména pro děti je připravena moderní interaktivní expozice ve staré farní škole.

POZOR ZMĚNA oproti původnímu programu v chrámu sv. Bartoloměje nebude prohlídka v 11.00 hod, naopak navíc bude prohlídka ve 13.00 hod.

Kromě otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví vás zveme i na řadu doprovodných akcí. Připraveny jsou komentované prohlídky výstav, s výkladem historika si můžete prohlédnout také kostel sv. Jana Křtitele, chrám sv. Bartoloměje nebo tvrz v Hradeníně. Procházka po městě vás seznámí s městským opevněním či židovským ghettem. V pátek 17. 9. pak budou položeny nové kameny zmizelých.

Přehled všech akcí konaných v Kolíně a okolí naleznete na programu v příloze a na www.historickasidla.cz

207578_EHD_KOLIN_2021_A4_rgb