Elektrobus v Kolíně | mukolin.cz

Elektrobus v Kolíně

Na několik dní měli cestující Městskou hromadnou dopravou v Kolíně možnost vyzkoušet si jízdu elektrobusem. Okresní autobusová doprava Kolín, která MHD provozuje, se domluvila se společností Mercedes-Benz na krátké zápůjčce.
12.05.2022 08:57

Jak ale upřesnil místostarosta Michal Najbrt, není to tak, že by město od příštího roku přecházelo na elektrické autobusy. „Elektromobilita je výrazně dražší, třeba tento autobus stojí dvaapůlnásobek běžného autobusu, které dnes po Kolíně jezdí. Při nákupu vozů by to byla obrovská investice, i provoz by byl o něco dražší v porovnání se současnými naftovými autobusy.“ Připomněl však, že evropská legislativa postupně spěje k tomu, že bude dané třeba určité procento vozového parku MHD v alternativních pohonech. Elektrobus se nabíjí většinou přes noc a má dojezd 300 až 320 kilometrů.

V létě čeká na kolínské cestující další zajímavost.
Máme přislíbeno zhruba na týden zapůjčení autobusu Isuzu Cabrio, s tím, že je tam samozřejmě i varianta zatažení střechy.

elektrobus-24 elektrobus-27 elektrobus-37 elektrobus-1 elektrobus-2 elektrobus-9 elektrobus-18 elektrobus-19