Městská hudba Františka Kmocha v Chorvatsku | mukolin.cz

Městská hudba Františka Kmocha v Chorvatsku

Hned týden po Kmochově Kolínu čekal na hudebníky Městské hudby Františka Kmocha další náročný víkend. Orchestr se vydal reprezentovat své město Kolín na 5. ročník mezinárodního festivalu dechové hudby do hlavního města Chorvatska Záhřebu. Pořadatelem festivalu byl místní chorvatský orchestr Zagrebački orkestar ZET-a, který byl hostem 56. ročníku Kmochova Kolína v roce 2019.
21.06.2022 08:32
(Aktualizováno: 21.6.2022 08:32)

Na kolínské hudebníky čekalo koncertování před dopravním podnikem, který je zřizovatelem domácího orchestru, v programu měli krátký průvod městem, společné koncertování ve spojeném tělese a v hlavním večeru festivalu koncert v České besedě v Záhřebu.  Na dva dny to byl program opravdu náročný, přesto hudebníky potěšilo, že je v Chorvatsku vyhledal a na všech vystoupeních doprovázel český velvyslanec v Chorvatsku Ing. Milan Hovorka s manželkou. Hudebníci přijali pozvání na občerstvení do rezidence pana velvyslance a velmi potěšil i zájem pana velvyslance o koncerty a celkovou činnost orchestru včetně probíhajících oslav 150 let od založení Kmochovy hudby. Velvyslanectví informovalo na svých stránkách o celé akci takto: „Kolínští okouzlili Záhřeb. Na 5. ročníku "Zagreb Wind and Brass" festivalu dechových hudeb konaném dne 18. června 2022 v České besedě předvedla Městská hudba Františka Kmocha Kolín parádní výkon. Zasloužené ovace! A přidávalo se! Ještě než se představili na festivalu, vystoupili Kolínští spolu s ostatními orchestry na Náměstí bána Josipa Jelačiće. Velvyslance Milana Hovorku a jeho manželku Jarmilu potěšila také milá návštěva orchestru na rezidenci.“

Pro všechny kolínské patrioty je skvělou zprávou, že se orchestr i po tak dlouhé době nachází ve výborné kondici a skvěle reprezentuje své město.

chorv1 chorv2