Město Kolín hledá vánoční strom | mukolin.cz

Město Kolín hledá vánoční strom

I když je zatím léto v plném proudu, tak město Kolín jako každoročně již začalo hledat vhodný vánoční strom, který během adventu ozdobí Karlovo náměstí a bude rozsvěcen první adventní neděli, která je letos už 27. listopadu.
28.07.2022 07:24

Oslovujeme tímto co nejširší veřejnost, aby se přihlásili majitelé pozemků, kteří by byli ochotni vhodný strom na svém pozemku pro tento účel darovat městu nebo o podobném stromu ví.

A jak by měl vypadat? Vánoční strom by měl být min. 15 metrů vysoký, rovně rostlý, kuželového tvaru a hlavně v dobrém zdravotním stavu. Výhodou je také dobrá dostupnost pro techniku, která jej nepoškozený naloží a převeze.

Strom bude na náklady města pokácen a odvezen do Kolína. Poté, co strom splní svůj vánoční účel, bude rozřezán.

Potencionální dárci vánočního stromu pro Kolín se mohou obrátit na Odbor životního prostředí a zemědělství MěÚ Kolín: Ing. Radek Smutný, tel. 321 748 335, Ing. Josef Melich, tel. 321 748 337; e-mail: zivotni.prostredi@mukolin.cz.

Děkujeme.

strom 1000x880