Desatero pro výběr domova pro seniory a domova se zvláštním režimem určené seniorům a jejich blízkým | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Desatero pro výběr domova pro seniory a domova se zvláštním režimem určené seniorům a jejich blízkým

Město Kolín pro své seniory a jejich blízké aktualizovalo společně s Životem 90 informační leták „Desatero pro výběr domova pro seniory“.
21.08.2017 09:41
(Aktualizováno: 21.8.2017 09:41)
Počet zhlédnutí: 2311
PDF E-mail Print

Desatero lze použít také při výběru dalších sociálních služeb sociální péče, jako například domova se zvláštním režimem. Více o organizaci Život 90 na http://www.zivot90.cz

K tomuto kroku vedl místostarostu města Kolína Tomáše Růžičku velký nárůst počtu nových lůžek v různých pobytových zařízeních nejen přímo v Kolíně, ale právě i jeho v okolí. Leták poskytuje občanům našeho města drobný návod na co se zaměřit a jak postupovat při výběru těchto pobytových služeb. Občané se zde mohou například dozvědět, že důležitá je vždy osobní návštěva zařízení (nenechat se zlákat pouze na příjemně vypadající webové stránky nebo informační letáky), kde je možné si ověřit reference na dané zařízení a poskytovanou péči o klienty i jaká je výše zákonné úhrady.

Pokud máte zájem o tento leták, můžete si ho vyzvednout na Sociálním a zdravotním odboru Městského úřadu v Kolíně, na Úřadu práce – oddělení příspěvku na péči nebo v podatelně města Kolína (přízemí radnice na Karlově náměstí 78).  Leták je možné také nalézt v elektronické podobě http://www.mukolin.cz/cz/obcan/mestsky-urad/odbory-meu/odbor-socialnich-veci-a-zdravotnictvi/tiskopisy-materialy/

Základní sociální poradenství Vám při výběru sociální služby nebo zajištění pomoci pro Vás nebo Vašeho blízkého mohou poskytnout sociální pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Kolíně, tel.: 321 748 178, 321 748 179, sídlící na Karlově náměstí 44/45, II. patro budovy B, Kolín I.

MěÚ Kolín
Oddělení marketingu a cestovního ruchu