Houslový virtuos Pavel Šporcl v Kolíně | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Houslový virtuos Pavel Šporcl v Kolíně


Termín: 04.10.2016 18:00 - 04.10.2016 21:00
Místo: Chrám sv. Bartoloměje

V úterý 4. října 2016 v 18 hodin se představí v Chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně houslový virtuos Pavel Šporcl spolu s orchestrem Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) v programu s názvem „To nejlepší z baroka“. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na nejslavnější díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho a dalších barokních mistrů.

Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším a současně nejpopulárnějším osobnostem současné generace houslistů. Studoval na Pražské konzervatoři a Hudební fakultě AMU ve třídě prof. Václava Snítila, v letech 1991–1996 pak v USA. Je nositelem mnoha významných cen – laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro, Ceny Společnosti Bohuslava Martinů, vítězem soutěže Holland Music Session World Tour Competition a laureátem soutěže ARD Mnichov. Pavel Šporcl vystupuje pravidelně na koncertech nejen v Evropě (Německo, Rakousko, Velká Británie, Holandsko, Itálie, Španělsko), ale často též v USA, Kanadě i Japonsku.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Má za sebou stovky významných koncertů, je často zván na zahraniční koncertní turné i mezinárodní hudební festivaly. Spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty a s celou řadou vynikajících mladých hudebníků a laureátů mezinárodních interpretačních soutěží.

Předprodej: od 5. 9. 2016 v Městském informačním centru Kolín, Na Hradbách 157, tel. 321 712 021, na www.ticketportal.cz a před koncertem v místě jeho konání.

Nad koncertem převzal záštitu místostarosta města Kolín Mgr. Michael Kašpar.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Sporcl