Odbor sociálních věcí a zdravotnictví | mukolin.cz

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Ulice: Karlovo náměstí 45
Město: Kolín I
PSČ: 280 12
Email: socialni.odbor@mukolin.cz

Organizační náplň

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví vykonává státní správu a samosprávu na úseku sociální péče a zdravotnictví.  Je pověřen výkonem sociálně právní ochrany dětí a v rámci sociální práce poskytuje sociální poradenství a pomoc přispívající k řešení nepříznivých životních situací. Vykonává funkci veřejného opatrovníka.  Zajišťuje provoz zařízení sociální péče a organizačních složek, které jsou zřízeny městem. Aktualizuje Komunitní plán sociálních služeb města Kolína. Odbor organizačně a administrativně zajišťuje činnost komise rady města – komise zdravotní a sociální a zvláštního orgánu – komise sociálně právní ochrany dětí.

Oddělení  sociálně právní ochrany (dětí) - základní informace ve verzi pro osoby se sluchovým postižením

Předpisy, kterými se řídí činnost odboru sociálních věcí a zdravotnictví

Základní a orientační přehled příspěvků od zdravotních pojišťoven - 2021

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Kolíně vytvořil stejně jako v minulých letech orientační přehled výhod/příspěvků pro pojištěnce od jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Plná moc k převzetí důchodu v hotovosti v době trvání nouzového stavu

Vzhledem ke krizovým opatřením proti epidemii koronaviru SARS-CoV-2 se mimořádně umožňuje, aby osoby staršího věku a osoby s oslabenou imunitou měly možnost požádat o převzetí důchodu své příbuzné nebo jiné důvěryhodné osoby.

Linka sociálního poradenství

Aktualizováno

Linka sociálního poradenství 721 952 438 opět funguje ve standardních časech jako před vyhlášením nouzového stavu, tedy: po-čt: 8.00 – 15.00 hodin a pá: 8.00 – 13.00 hodin

Zájezdy v II. pololetí roku 2019 pro seniorky a seniory z Kolína

Město Kolín pod záštitou místostarosty Michala Najbrta pořádá výlety pro seniorky a seniory a to s tematicky různorodým zaměřením.

Péče o osobu blízkou a vliv na důchod pečující osoby - péče o dítě, osobu závislou či jinou osobu blízkou

Česká správa sociálního zabezpečení vydala souhrnnou informaci, která se snaží základně osvětlit vliv výkonu péče na dobu/doby započitatelného v rámci důchodového pojištění. Dozvědět se zde můžete dané skutečnosti nejen ve vztahu k zajištění péče o své rodiče, ale ...

Informace o sociální pomoci

Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města vydal plakát informující o možnosti pomoci v sociální oblasti pro občany města Kolína. Potřebná pomoc může být poskytnuta samotným odborem nebo Vás poskytneme kontakt na příslušnou organizaci či instituci.

< 1 2 3 >