Zimní semestr Virtuální Univerzity třetího věku v Kolíně s novými kurzy pro seniory | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Zimní semestr Virtuální Univerzity třetího věku v Kolíně s novými kurzy pro seniory


Termín: 03.10.2019 08:30 - 12.12.2019 12:00
Místo: Městská knihovna Kolín

Městská knihovna Kolín se svým portfoliem služeb pokračuje v organizaci oblíbené vzdělávací aktivity pro seniory nejen z kolínského regionu.

Projekt Virtuální Univerzity třetího věku VU3V je jednou z forem Celoživotního vzdělávání organizovaný Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, jehož cílem je umožnit všem posluchačům v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů nemohou účastnit. V souladu se vzděláváním je dalším z cílů též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.

Díky zavedené spolupráci Městské knihovny Kolín a Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze na tomto projektu právě vrcholí přípravy na nadcházející zimní semestr, který odstartuje již v říjnu 2019.

Pro zájemce se chystají další dva zajímavé kurzy – Dějiny oděvní kultury II a Klenoty barokního sochařství v českých zemích. Za každý z kurzů bude vybírán poplatek 390 Kč, každý posluchač může navštěvovat oba kurzy zároveň.

Přednášek je v jednom kurzu celkem 6 a probíhat budou jednou za dva týdny v dopoledních hodinách, jeden seminář běžně netrvá déle než 2 hodiny. Připraveny jsou čtvrtky 3. října, 17. října, 31. října, 14. listopadu, 28. listopadu a 12. prosince 2019 - kurz Dějiny oděvní kultury II začne vždy v 8:30, Klenoty barokního sochařství v českých zemích pak v 10:00.

Výuka bude tentokrát probíhat přímo v budově Městské knihovny Kolín v Husově ulici u náměstí tradiční formou promítaných přednášek a společných testů, které následně každý posluchač vypracuje samostatně v pohodlí domova, kde bude mít veškeré materiály a lekce plně k dispozici po celý semestr. Virtuální se výuka označuje proto, že všechny přednášky jsou předtočené a pouští se tak ze záznamu bez přítomnosti přednášejícího, testy se následně vypracovávají na počítači. Vše je uživatelsky jednoduché a maximálně dostupné, o čemž svědčí i úspěšně zakončené předchozí semestry a několik desítek aktivních posluchačů, kteří ve studiu nadále pokračují.

Po úspěšném absolutoriu jednoho semestru jsou studenti zváni na ceremonii předání pamětních listů, absolventi šesti celých jednotlivých kurzů získají nárok na slavnostní promoci na půdě ČZU v Praze, při níž obdrží osvědčení o absolvování Univerzity třetího věku.

Výukou posluchače opět provede Tomáš Koleszár z Městské knihovny Kolín, který je oficiálním tutorem kolínského konzultačního střediska VU3V, u kterého se zájemci o studium mohou hlásit na mailové adrese koleszar@knihovnakolin.cz již nyní.

Ke studiu se mohou přihlásit občané České republiky, kteří dosáhli věku, ve kterém mají nárok na pobírání starobní penze nebo invalidní důchodci. Podmínkou je přístup k počítači s připojením k internetu a základní znalost jeho ovládání pro přístup k domácí výuce a plnění testů. Studium předchozích kurzů není podmínkou.

Celý projekt lze navštívit na webových stránkách projektu: https://e-senior.czu.cz

Stránka o kolínském konzultačním středisku VU3V: https://e-senior.czu.cz/mod/page/view.php?id=10546


Zadal: Městská knihovna Kolín

Obrázky

MěK Kolín - VU3V (2019)