Třetí adventní zastavení u vánočního stromu | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Třetí adventní zastavení u vánočního stromu


Termín: 15.12.2019 17:00 - 15.12.2019 18:00
Místo: Karlovo náměstí

Město Kolín vás srdečně zve opět v neděli 15. prosince na Karlovo náměstí.  Pan starosta Michael Kašpar a farní vikář Georges Mondo zapálí v 17 hodin třetí svíčku na adventním věnci.

Adventní zastavení u vánočního stromu v Kolíně doprovodí vystoupení kapely Awaken a  Dechového dua – Marcela Mádlíková a Monika Špinková.

Jste srdečně zváni!

Na třetí adventní neděli Gaudete (radostná) je zapálena růžová, nebo růžově svítící barevná svíčka. Tato růžová svíčka se obvykle nazývá „pastýřská“ a představuje radost. Zapálení třetí svíčky vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz. Třetí adventní neděle se nazývá Gaudete, ale pro většinu lidí je známa jako stříbrná.

Gaudete je latinské slovo pro radost, symbolizuje prvek radosti uprostřed naší přípravy v duchu kajícnosti a obrácení a upozorňuje nás, že vánoční radost už je téměř zde. Růžová barva se získává smícháním červené a bílé. Bílá znamená radost, kterou slavíme o Vánocích. Červená barva pak symbolizuje lásku, se kterou Bůh Otec posílá svého Syna na svět.


Zadal: Oddělení marketingu a cestovního ruchu

Obrázky

Advent_akce_mesto

Přílohy

Advent_akce_mesto (643,3 kB)