Letní semestr Virtuální Univerzity třetího věku v Kolíně s novými kurzy pro seniory (LS 2019/2020) | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Letní semestr Virtuální Univerzity třetího věku v Kolíně s novými kurzy pro seniory (LS 2019/2020)


Termín: 06.02.2020 08:30 - 16.04.2020 12:00
Místo: Městská knihovna Kolín

Městská knihovna Kolín se svým portfoliem služeb pokračuje v organizaci oblíbené vzdělávací aktivity pro seniory nejen z kolínského regionu.

Projekt Virtuální Univerzity třetího věku VU3V je jednou z forem Celoživotního vzdělávání organizovaný Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, jehož cílem je umožnit všem posluchačům v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů nemohou účastnit. V souladu se vzděláváním je dalším z cílů též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.

Díky zavedené spolupráci Městské knihovny Kolín a Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze na tomto projektu právě vrcholí přípravy na nadcházející letní semestr, který odstartuje již v únoru 2020.

Pro zájemce se chystají další dva zajímavé kurzy – Dějiny oděvní kultury III a Křesťanská ikonografie a hagiografie. Za každý z kurzů bude vybírán poplatek 390 Kč, jednotliví posluchači mohou navštěvovat oba kurzy zároveň.

Přednášek je v jednom kurzu celkem 6 a probíhat budou jednou za dva týdny v dopoledních hodinách, jeden seminář běžně netrvá déle než 2 hodiny. Připraveny jsou čtvrtky 6. února, 20. února, 5. března, 19. března, 2. dubna a 16. dubna 2020 - kurz Dějiny oděvní kultury III začne vždy v 8:30, Křesťanská ikonografie a hagiografie pak v 10:00.

Výuka bude probíhat v budově Městské knihovny Kolín v Husově ulici u náměstí tradiční formou promítaných přednášek a společných testů, které následně každý posluchač vypracuje samostatně v pohodlí domova, kde bude mít veškeré materiály a lekce plně k dispozici po celý semestr. Virtuální se výuka označuje proto, že všechny přednášky jsou předtočené a pouští se tak ze záznamu bez přítomnosti přednášejícího, testy se poté vypracovávají na počítači. Vše je uživatelsky přívětivé a jednoduché, o čemž svědčí úspěšně zakončené předchozí semestry a několik desítek aktivních posluchačů, kteří ve studiu nadále pokračují.

Po úspěšném absolutoriu jednoho semestru jsou studenti zváni na ceremonii předávání pamětních listů, absolventi šesti kurzů získají nárok na slavnostní promoci na půdě ČZU v Praze, při níž obdrží osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku.

Výukou posluchače tradičně provede Tomáš Koleszár z Městské knihovny Kolín, který je oficiálním tutorem kolínského konzultačního střediska VU3V, u něhož se zájemci o studium mohou hlásit na mailové adrese koleszar@knihovnakolin.cz již nyní.

Ke studiu se mohou přihlásit občané České republiky, kteří dosáhli věku, ve kterém mají nárok na pobírání starobní penze nebo invalidní důchodci. Podmínkou je přístup k počítači s připojením k internetu a základní znalost jeho ovládání pro přístup k domácí výuce a plnění testů. Studium předchozích kurzů podmínkou není. Podpisy přihlášek, úhrada kurzovného či další administrativa proběhnou na první společné přednášce.

Informace o projektu VU3V na webových stránkách ČZU Praha: https://e-senior.czu.cz

Popis kolínského konzultačního střediska VU3V: https://e-senior.czu.cz/mod/page/view.php?id=10546


Zadal: Městská knihovna Kolín