Citizen | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Citizen

PDF E-mail Print

The citizen of the town is a physical person who is the citizen of the Czech Republic and the person is registered in the town for the permanent residence. The citizen who reached 18 years of age is allowed to vote and be elected to the town council. A citizen can vote in local referendum under the conditions stated by the law on local referendum. A citizen can express their opinion during town meetings in accordance with the rules of procedure. A citizen is allowed to comment on town budget proposal, final bill of the town for the past year. This can be done either in written form within the set deadline or in oral form during the council meeting. A citizen can see the town budget, the final bill of the town for the past year, the decrees and minutes from the council meetings, the decrees of town council, decrees of council departments and town committees. A citizen is allowed to acquire statements of all the above-mentioned documents and to require a discussion of certain matter in the sphere of individual competences of town council

Přehled kolínských sportovních klubů

13.12.2021 08:41Aktualizováno

25dsc_0056_florbal.jpg Sportovní komise Rady města Kolína připravila přehled všech sportovních klubů a oddílů na území města, nabídku jejich činnosti a kontakty k lepší orientaci, kde a za jakých podmínek se mohou děti a mládež sportu věnovat. Pokud ...

Ztráta zaměstnání zásadně ovlivní život každého. Jak si v takové situaci počínat?

17.06.2021 07:59Aktualizováno

46ztrata_zamestnani.jpg Ztráta zaměstnání může vyvolat mnoho nejistoty a strachu z budoucnosti. V posledních měsících se s ní potýká kvůli stále více lidí. V situaci, kdy přijdete o práci, však nemusíte propadat panice. Vše se dá vyřešit lépe s chladnou hlavou.

Příspěvky zdravotních pojišťoven související s onemocněním covid-19

19.03.2021 11:09Aktualizováno

33zp.jpeg V příloze naleznete orientační přehled příspěvků, které nabízejí některé zdravotní pojišťovny v souvislosti s onemocněním covid-19 v roce 2021 .

Mimořádná okamžitá pomoc - Vážná mimořádná událost spojená s COVID-19

19.03.2021 10:56

85ochranne_prostredky_podpora.jpg Lidé, kteří se ocitli vlivem koronaviru ve finanční nouzi, mohou požádat o jednorázovou dávku „Mimořádná okamžitá pomoc - Vážná mimořádná událost spojená s COVID-19“ (dále jen MOP Covid-19).

Základní a orientační přehled příspěvků od zdravotních pojišťoven - 2021

10.03.2021 10:54

79zdravotni_pojisteni.jpg Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Kolíně vytvořil stejně jako v minulých letech orientační přehled výhod/příspěvků pro pojištěnce od jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Plná moc k převzetí důchodu v hotovosti v době trvání nouzového stavu

26.01.2021 10:36

Vzhledem ke krizovým opatřením proti epidemii koronaviru SARS-CoV-2 se mimořádně umožňuje, aby osoby staršího věku a osoby s oslabenou imunitou měly možnost požádat o převzetí důchodu své příbuzné nebo jiné důvěryhodné osoby.

< 1 2 3 4 ... 9 >