Rada města rozhodla o zrušení 57. ročníku festivalu Kmochův Kolín | mukolin.cz

jazyk cz jazyk en jazyk de
 

Rada města rozhodla o zrušení 57. ročníku festivalu Kmochův Kolín

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemické situace se Rada města Kolína na svém zasedání ze dne 15.02.2021 rozhodla zrušit i v letošním roce největší kolínskou kulturní akci - 57. ročník hudebního festivalu dechových orchestrů Kmochův Kolín.
22.02.2021 14:29
Počet zhlédnutí: 1338
PDF E-mail Print

Protože se ani po roce epidemická situace v ČR zásadním způsobem nezlepšila, a stále platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR, které zakazuje konání veškerých akcí s větším počtem osob, přistoupila Rada města k tomuto rozhodnutí.

I nadále platí, že se za těchto podmínek velké dechové orchestry, dechové orchestry ZUŠ, malé dechové orchestry, mažoretkové skupiny ale i ostatní kapely nemohou na festival připravovat a dostatečně zkoušet připravený repertoár. Vzhledem k celkové situaci v Evropě není i nadále ani reálná účast a vystoupení zahraničních orchestrů. Získali jsme informaci i ze zasedání Svazu dechových orchestrů, kde jedním z témat bylo právě možnost realizace letošního festivalu. I zde se dirigenti velkých dechových orchestrů shodli, že v současné situaci není reálné se na červnový festival dostatečně kvalitně připravit.

Přesto alespoň jedná dobrá zpráva. Pro milovníky dechové hudby připravujeme náhradní akci v menším měřítku, převážně s lokálními orchestry. Akce je naplánována na červen a realizována bude dle momentální epidemické situace a případných vládních opatření.

„Pevně věříme, že v příštím roce se již konečně vše vrátí do normálu a my budeme moci uskutečnit plnohodnotný festival a užijeme si mimořádnou atmosféru, kterou náš festival nabízí,“ dodal Michael Kašpar, starosta města Kolína.

MěÚ Kolín
Odbor školství, kultury a sportu

Obrázky

LOGO_nove